Strona główna
Społeczeństwo Informacyjne - Aktualności

Aktualności z projektów są dostępne na stronach poszczególnych projektów. Lista projektów realizowanych przez DSI jest dostępna tutaj.Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych - wyróżnienie „LISTA 100”

Email Drukuj PDF

Partnerzy Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce wraz z  Przewodniczącym Rady Programowej SPRUC podczas konferencji 21.06.2018 zaprezentowali Listę 100 wyróżnionych za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych w Polsce w 2018.

Więcej informacji:
http://umiejetnoscicyfrowe.pl/lista-100/lista-100-2018/

 

Popularyzują informatykę i programowanie

Email Drukuj PDF

W Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków” – edycja 2017 – 2018 oraz konkurs „Z Panem Scratchem za pan brat”. Gośćmi wydarzenia były Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa i Ewelina Gładki, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego.

Głównym celem Projektu jest upowszechnienie nauki programowania w szkołach naszego województwa. Tegoroczna edycja była kontynuacją ubiegłorocznego projektu rozszerzoną o kolejne działania związane z nauką programowania. Ze względu na wdrażane zmiany w nauczaniu informatyki adresatami byli nauczyciele, którzy chcieli podnieść swoje kompetencje i aktywnie uczestniczyć w procesie upowszechniania nauki programowania. Kolejnym adresatem Projektu były szkoły, które włączając się w jego realizację, mogły aktywnie uczestniczyć w procesie popularyzacji informatyki i programowania poprzez prezentację własnej aktywności w tym obszarze.

Więcej informacji:

https://www.swietokrzyskie.pro/popularyzuja-informatyke-i-programowanie/

 


Strona 1 z 88

Projekty zrealizowane