Strona główna
Społeczeństwo Informacyjne - Aktualności

Aktualności z projektów są dostępne na stronach poszczególnych projektów. Lista projektów realizowanych przez DSI jest dostępna tutaj.Cyfryzacja polskich szkół z prestiżową, międzynarodową nagrodą

Email Drukuj PDF

Projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, czyli szybkiego internetu dla szkół, został nagrodzony prestiżową nagrodą WSIS Prizes 2018, przyznawaną przez agendę ONZ - Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU).

20 marca 2018 r. w Genewie odbył się finał międzynarodowego konkursu World Information Summit on the Information Society (WSIS). Plebiscyt rozstrzygnięto w 18 kategoriach. Ogólnopolska Sieć Edukacyjna autorstwa Ministerstwa Cyfryzacji zwyciężyła w grupie projektów „Action Line C1” (pt. „The role of public governance authorities and all stakeholders in the promotion of ICTs for development”), zdobywając prestiżową nagrodę WSIS Prizes 2018. W finale konkurowała z czterema innymi projektami - z Chin, Meksyku i Indonezji (z tego kraju do kategorii C1 zakwalifikowały się dwa projekty).

Więcej informacji:

https://www.gov.pl/cyfryzacja/cyfryzacja-polskich-szkol-z-prestizowa-miedzynarodowa-nagroda

 

 

Roboty pomogą w nauce programowania

Email Drukuj PDF

28 szkół zawodowych z regionu świętokrzyskiego wzbogaci się o roboty edukacyjne PHOTON wraz z matami edukacyjnymi, które wprowadzą młodzież w świat programowania, pozwolą na zdobycie  umiejętności przydatnych w dalszej karierze. Urządzenia, zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, trafią do placówek oświatowych uczestniczących w projekcie  „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region". W konferencji prasowej prezentującej projekt uczestniczyli marszałek Adam Jarubas, członek Zarządu Województwa Marek Szczepanik, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Grzegorz Orawiec oraz przedstawiciele szkół biorących udział w projekcie.

Głównym celem, realizowanego od 2016 roku projektu "Nowoczesna Szkoła Zawodowa - Nowoczesny Region", jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego w obszarach związanych z inteligentnymi specjalizacjami regionu oraz dostosowanie metod nauczania do wymagań rynku pracy. W ramach przedsięwzięcia 56 nauczycieli i 560 uczniów podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział m.in. w zajęciach dodatkowych z matematyki, informatyki, przedsiębiorczości, szkoleniach zawodowych, kursach języków obcych, płatnych stażach u pracodawców krajowych i zagranicznych, czy imprezach branżowych.

Jak podkreślił Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, programowanie i umiejętność wykorzystania nowoczesnych technologii ma kapitalne znaczenie w dzisiejszej edukacji. - Mogę z dumą stwierdzić, że szkolnictwo zawodowe to nasza lokalna specjalność. Animowanie relacji pomiędzy przedsiębiorcami, szkołami, administracją, stawianie na kształcenie dualne, tworzenie przestrzeni do odbywania praktyk bezpośrednio u pracodawców, to wzorzec do upowszechniania w naszym regionie – poinformował marszałek.

Więcej informacji:
https://www.sejmik.kielce.pl/item/59286-roboty

 


Strona 1 z 85

Ilość odwiedzin:239148

Projekty zrealizowane