Strona główna
Społeczeństwo Informacyjne - Aktualności

Aktualności z projektów są dostępne na stronach poszczególnych projektów. Lista projektów realizowanych przez DSI jest dostępna tutaj.Miliony na rozwój systemów informatycznych w placówkach slużby zdrowia

Email Drukuj PDF

Ponad 50 milionów złotych trafi do świętokrzyskich szpitali i gminnych zakładów opieki zdrowotnej na rozwój systemów i infrastruktury informatycznej. Umożliwi to skuteczniejsze zarządzanie placówkami.

Pieniądze przekazane zostaną także na wdrożenie lub wymianę elektronicznej dokumentacji medycznej oraz na wsparcie rozwoju elektronicznych usług publicznych, informuje Iwona Sinkiewicz-Potaczała, rzecznik marszałka województwa świętokrzyskiego.  Jak dodaje, najwięcej pieniędzy bo 47 mln zł trafi do świętokrzyskich szpitali. - Drugą co do wielkości kwotę, bo prawie 1,5 mln zł otrzyma Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pieniądze na rozwój systemów i infrastruktury informatycznej trafią również do gminnych ośrodków zdrowia w Rakowie, Sobkowie, Pawłowie, Waśniowie i Wąchocku oraz do Uzdrowiska Solec–Zdrój – wylicza Iwona Sinkiewicz–Potaczała

Więcej informacji:

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-68153

 

Wnioski do programu WiFi4EU zgłaszać mogą wyłącznie gminy

Email Drukuj PDF

Komisja Europejska pracuje nad uruchomieniem naboru do programu WiFi4EU, którego celem jest zapewnienie bezpłatnego dostępu do internetu w przestrzeni publicznej.

WiFi4EU ma zapewnić dostęp do sieci w miejscach takich jak: parki, place, biblioteki, ośrodki zdrowia itp. Dostęp realizowany będzie za pośrednictwem tzw. hotspotów WiFi, które mogą być uruchomione przez gminę, stowarzyszenie gmin, miasta na prawie powiatu.

W celu uzyskania dofinansowania beneficjenci będą zobowiązani do rejestracji na portalu prowadzonym przez Komisję Europejską. Zapisy będą prowadzone przez 6–8 tygodni, aby zapewnić beneficjentom wystarczająco dużo czasu na rejestrację przed ogłoszeniem zaproszenia do składania wniosków. Kolejność rejestracji nie ma wpływu na możliwość uzyskania dofinansowania.

Więcej informacji:

https://www.gov.pl/cyfryzacja/wnioski-do-programu-wifi4eu-zglaszac-moga-wylacznie-gminy

 


Strona 1 z 83

Ilość odwiedzin:223706

Projekty zrealizowane