Strona główna
Społeczeństwo Informacyjne - Aktualności

Aktualności z projektów są dostępne na stronach poszczególnych projektów. Lista projektów realizowanych przez DSI jest dostępna tutaj.Popularyzują informatykę i programowanie

Email Drukuj PDF

W Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków” – edycja 2017 – 2018 oraz konkurs „Z Panem Scratchem za pan brat”. Gośćmi wydarzenia były Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa i Ewelina Gładki, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego.

Głównym celem Projektu jest upowszechnienie nauki programowania w szkołach naszego województwa. Tegoroczna edycja była kontynuacją ubiegłorocznego projektu rozszerzoną o kolejne działania związane z nauką programowania. Ze względu na wdrażane zmiany w nauczaniu informatyki adresatami byli nauczyciele, którzy chcieli podnieść swoje kompetencje i aktywnie uczestniczyć w procesie upowszechniania nauki programowania. Kolejnym adresatem Projektu były szkoły, które włączając się w jego realizację, mogły aktywnie uczestniczyć w procesie popularyzacji informatyki i programowania poprzez prezentację własnej aktywności w tym obszarze.

Więcej informacji:

https://www.swietokrzyskie.pro/popularyzuja-informatyke-i-programowanie/

 

Konferencja "Umiejętności cyfrowe 2018.pl"

Email Drukuj PDF

Partnerzy Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce wraz z  Przewodniczącym Rady Programowej SPRUC - Włodzimierzem Marcińskim  zapraszają na coroczną konferencję poświęconą umiejętnościom cyfrowym. Podczas konferencji zaprezentowana zostanie diagnoza umiejętności cyfrowych w Polsce i w Unii Europejskiej.

Konferencja będzie okazją do rozmowy o wyzwaniach związanych z niewystarczającym poziomem umiejętności cyfrowych obywateli  w kontekście polityki Jednolitego Rynku Cyfrowego UE (DSM), a także o  roli informatyków w poprawie tych umiejętności. Przedyskutowany zostanie także stan realizacji rekomendacji z ubiegłorocznej konferencji oraz sformułowane zostaną wyzwania na 2018 rok.

Konferencję zakończy ogłoszenie listy 100 wyróżnionych przez Szerokie Porozumienie za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych w Polsce w 2018.

Więcej informacji:

http://www.isp.org.pl/konferencje,932,573.html#register

 


Strona 1 z 88

Ilość odwiedzin:267069

Projekty zrealizowane