Strona w trakcie przebudowy i aktualizacji.

Strona główna Code Week – Tydzień Kodowania w Polsce

Code Week – Tydzień Kodowania w Polsce

Email Drukuj PDF

Europejski Tydzień Kodowania zainicjowali 4 lata temu Młodzi Doradcy ds. Agendy Cyfrowej przy Komisarz Neelie Kroes. Od tej pory europejskie państwa tworzą społeczność organizującą różnorodne wydarzenia związane z programowaniem. W tym roku termin wielkiego święta kodowania to 15-23 października. Rok temu Polska oszalała na punkcie kodowania - podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania udało się zorganizować ponad 2200 wydarzeń związanych z programowaniem.

W ramach tegorocznego Code Week resort cyfryzacji uruchomił warsztaty prowadzone przez Mistrzów Kodowania w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Są bezpłatne dla zwiedzających CNK i każdy może wziąć w nich udział do 22 października 2016 włącznie, w godzinach 10-17. Natomiast 19 i 20 października 2016 r. w NASK odbędą się warsztaty kodowania transmitowane online do ponad stu szkół w całej Polsce.

Od 17 do 22 października br. w siedzibie MC przy ul. Królewskiej w Warszawie odbędą się warsztaty dla dzieci warszawskich szkół, prowadzone przez Kids Code Fun oraz Cyfrowych Wynalazców i Mistrzów Kodowania.

W sobotę 22 października warsztaty będą otwarte dla wszystkich chętnych (od godz. 9.00 – 14.00)

Więcej informacji na stronie:
https://mc.gov.pl/aktualnosci/programowac-moze-kazdy-tydzien-kodowania-w-polsce

 

Projekty zrealizowane