Strona w trakcie przebudowy i aktualizacji.

Strona główna Ruszyła II edycja projektu Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków

Ruszyła II edycja projektu Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków

Email Drukuj PDF

Tegoroczna edycja jest kontynuacją ubiegłorocznego projektu rozszerzoną o kolejne działania związane z nauką programowania. Uwzględnia również wyniki ankiety ewaluacyjnej przeprowadzonej wśród uczestników.

Głównym celem Projektu jest upowszechnienie nauki programowania w szkołach naszego województwa. Ze względu na wdrażane zmiany w nauczaniu informatyki adresatami są nauczyciele, którzy chcą podnieść swoje kompetencje i aktywnie uczestniczyć w procesie upowszechniania nauki programowania. Kolejnym adresatem Projektu są szkoły, które włączając się w jego realizację, mogą aktywnie uczestniczyć w procesie popularyzacji informatyki i programowania poprzez prezentację własnej aktywności w tym obszarze. Jednym z celów tych działań jest przygotowanie uczniów do udziału w konkursie „Z Panem Scratchem za pan brat” oraz innych konkursach informatycznych prowadzonych na terenie kraju i poza jego granicami. Nauczycielom proponujemy udział w różnych formach doskonalenia związanych z nauką programowania. Uczestnikom szkoleń umożliwimy wymianę doświadczeń w ramach sieci współpracy opartej na platformie e-learningowej.

W nowej podstawie programowej informatyki wiele uwagi przywiązuje się do umiejętności pracy zespołowej, w tym również z wykorzystaniem usług dostępnych w sieci Internet. W związku z powyższym zapraszamy szkoły do udziału w pilotażowym wdrożeniu bezpłatnej usługi Microsoft Office 365 Education.

Projekt objęty został patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Organizatorem Projektu Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków jest Świętokrzyskie Centrum doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Departamentem Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Więcej informacji:

http://www.scdn.pl/index.php/component/content/article/1427

 

Projekty zrealizowane