Strona w trakcie przebudowy i aktualizacji.

Strona główna Roboty pomogą w nauce programowania

Roboty pomogą w nauce programowania

Email Drukuj PDF

28 szkół zawodowych z regionu świętokrzyskiego wzbogaci się o roboty edukacyjne PHOTON wraz z matami edukacyjnymi, które wprowadzą młodzież w świat programowania, pozwolą na zdobycie  umiejętności przydatnych w dalszej karierze. Urządzenia, zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, trafią do placówek oświatowych uczestniczących w projekcie  „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region". W konferencji prasowej prezentującej projekt uczestniczyli marszałek Adam Jarubas, członek Zarządu Województwa Marek Szczepanik, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Grzegorz Orawiec oraz przedstawiciele szkół biorących udział w projekcie.

Głównym celem, realizowanego od 2016 roku projektu "Nowoczesna Szkoła Zawodowa - Nowoczesny Region", jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego w obszarach związanych z inteligentnymi specjalizacjami regionu oraz dostosowanie metod nauczania do wymagań rynku pracy. W ramach przedsięwzięcia 56 nauczycieli i 560 uczniów podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział m.in. w zajęciach dodatkowych z matematyki, informatyki, przedsiębiorczości, szkoleniach zawodowych, kursach języków obcych, płatnych stażach u pracodawców krajowych i zagranicznych, czy imprezach branżowych.

Jak podkreślił Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, programowanie i umiejętność wykorzystania nowoczesnych technologii ma kapitalne znaczenie w dzisiejszej edukacji. - Mogę z dumą stwierdzić, że szkolnictwo zawodowe to nasza lokalna specjalność. Animowanie relacji pomiędzy przedsiębiorcami, szkołami, administracją, stawianie na kształcenie dualne, tworzenie przestrzeni do odbywania praktyk bezpośrednio u pracodawców, to wzorzec do upowszechniania w naszym regionie – poinformował marszałek.

Więcej informacji:
https://www.sejmik.kielce.pl/item/59286-roboty

 

Projekty zrealizowane