Strona w trakcie przebudowy i aktualizacji.

Strona główna Międzynarodowy Dzień Telekomunikacji

Międzynarodowy Dzień Telekomunikacji

Email Drukuj PDF

Dzisiaj w naszym kalendarzu przypada Międzynarodowy Dzień Telekomunikacji. Święto to upamiętnia powstanie Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (17 maja 1865 roku). W 2006 roku przemianowano je na Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego.

Każdego roku w dniu 17 maja, członkowie ITU (Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego obchodzą swoje święto. Hasłem przewodnim tegorocznego święta jest: Wykorzystanie sztucznej inteligencji dla pożytku społecznego.

Gratulujemy wszystkim przedstawicielom branży IT zaangażowanym w rozwój telekomunikacji i informatyki w naszym regionie –  zaangażowania i wytrwałości w realizacji projektów!

Idąc krok w krok z tzw. „cyfrową transformacją” Region Świętokrzyski cały czas aktywnie uczestniczy w procesie rozwoju cyfrowego na swoim szczeblu. Jeszcze chwilę temu, budowaliśmy szkieletową sieć szerokopasmową województwa świętokrzyskiego, co umożliwiło dzisiaj budowanie kolejnych etapów sieci wraz z dojściem do domostw. Kluczowe projekty informatyczne realizowane w ostatnich latach dot. rozbudowy infrastruktury informatycznej oraz budowy systemu informacji przestrzennej, również istotnie wpłynęły na rozwój zarówno elektronicznej wymiany informacji jak i Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych a w szczególności rozwój sieci teleinformatycznych.

 

Projekty zrealizowane