Strona w trakcie przebudowy i aktualizacji.

Strona główna Konkurs Regionalny „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego”

Konkurs Regionalny „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego”

Email Drukuj PDF

Obradowała Komisja Konkursu Regionalnego „Cyfrowe 20l@t Świętokrzyskiego”

 

W dniu 7 września br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach obradowała Komisja Konkursowa Nagrody „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego” w składzie: Agata Binkowska – Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Ewelina Gładki – Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego – (sekretarz), Katarzyna Węglińska – Microsoft Polska, Jacek Orłowski – Redaktor Naczelny miesięcznika „IT w Administracji”, Ewa Krupa - Prezes Fundacji Orange Polska, Karol Kaczmarski – Prezes Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Paweł Więcek – Dziennik Echo Dnia.

Podczas posiedzenia Komisja Konkursowa Nagrody wybrała laureatów w pięciu kategoriach:

  • „Instytucja publiczna” z udziałem jednostek samorządu terytorialnego, jednostek rządowych, podmiotów publicznych o charakterze oświatowym, zdrowotnym oraz pozostałych instytucji o charakterze publicznym z terenu województwa świętokrzyskiego - które w najlepszy sposób odpowiadają na wyzwania gospodarki opartej o wiedzę, innowacje, świadczą coraz więcej e-usług, zapewniają wysokiej klasy oprogramowanie i sprzęt IT, a także dostęp do szerokopasmowego Internetu.
  • „Projekt” lub wdrożenie realizowany na terenie województwa świętokrzyskiego - promujący wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i technologii informatycznych oraz szerokopasmowego Internetu.
  • „Gospodarz” - osoba reprezentująca dany podmiot publiczny, występująca w roli kierownika jednostki - lider, menager, inicjator. Skutecznie dba o rozwój i podniesienie jakości życia swoich mieszkańców, w zgodzie z regułami odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego ale przede wszystkich aktywnie uczestnicząca w procesie rozwoju cyfrowego regionu.
  • „Informatyk” osoba zatrudniona na stanowisku związanym z obsługą informatyczną jednostki, rozwojem społeczeństwa informacyjnego, rozwojem telekomunikacji i IT, w danej instytucji z terenu województwa świętokrzyskiego. Posiada szeroką wiedzę, doświadczenie i umiejętności informatyczne. W niekonwencjonalny sposób rozwiązuje z definicji problematyczne sytuacje. Lider i menager. Konsekwentnie realizuje ideę nowoczesnych technologii i lepszego zastosowania narzędzi dostarczanych przez IT.
  • „Przedsiębiorstwo” z terenu województwa świętokrzyskiego, które stosując profesjonalne metody zarządzania oraz nowoczesne i innowacyjne technologie, ukierunkowuje się na potrzeby klienta. Dba o rozwój i wprowadza na rynek  najnowsze rozwiązania IT. Jego polityka rozwoju, oparta jest na budowaniu wizerunku i ugruntowaniu pozycji na rynku lokalnego lidera IT. To firma prowadząca działalność gospodarczą na terenie naszego województwa, przynajmniej dwa lata bez względu na jej wielkość czy formę prawną.

Oficjalne ogłoszenie laureatów konkursu regionalnego „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego” odbędzie się podczas uroczystej gali rozdania statuetek w dniu 17 października br. na Dużej Scenie w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach w godzinach 16:00-18:00.

Celem Konkursu Regionalnego „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego” jest wyróżnienie i promowanie najlepszych i najbardziej dojrzałych projektów teleinformatycznych realizowanych przez działające w województwie świętokrzyskim jednostki publiczne i przedsiębiorstwa. To również wyróżnienie osób - gospodarzy oraz informatyków, kreatywnie zaangażowanych w rozwój społeczeństwa informacyjnego w naszym regionie. Kapituła konkursu oceni rolę IT w budowaniu wartości przedsiębiorstwa, niestandardowych rozwiązaniach informatycznych w administracji, dojrzałość organizacyjną laureatów, wydajność procesów biznesowych oraz ich wsparcie ze strony IT.

Konkurs Regionalny „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego” został objęty patronatem Przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

logotypy patronów konkursu

Patronat technologiczny – Microsoft Polska

Patronat merytoryczny – Świętokrzyskie Centrum Transferu Technologii w Kielcach, Fundacja Orange, Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych

Patronat medialny – dziennik „Echo Dnia Kielce”, miesięcznik „IT w Administracji”, iTV Sejmik Kielce

Na wszelkie pytania dotyczące Konkursu Regionalnego „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego”, otrzymają Państwo odpowiedzi pod numerem telefonu:

413067011, 413067030, 413067010 oraz adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Projekty zrealizowane