Strona w trakcie przebudowy i aktualizacji.

Strona główna Chmura, czyli łyk świeżego powietrza dla operatorów telekomunikacyjnych w okresie transformacji cyfrowej

Chmura, czyli łyk świeżego powietrza dla operatorów telekomunikacyjnych w okresie transformacji cyfrowej

Email Drukuj PDF

Tradycyjny operator telekomunikacyjny czy dostawca usług cyfrowych (Digital Service Provider)? Przed takim wyborem stoją obecnie firmy telekomunikacyjne, podejmując wyzwania wynikające z rosnących oczekiwań klientów i silnej konkurencji ze strony graczy over-the-top (OTT), takich jak Google czy Amazon. W istocie stawianie tego pytania jest coraz bardziej dyskusyjne. Dostawcy, którzy nie odważą się na cyfrowy skok, pozostaną w tyle, a ci, którzy się na to zdecydują, muszą radykalnie zmienić model biznesowy, aby przenieść systemy IT do chmury.

Tradycyjny dostawca usług (Communication Service Provider) skupia uwagę na infrastrukturze fizycznej, podczas gdy dostawca usług cyfrowych dąży do maksymalizacji korzyści płynących z oprogramowania. Systemy BSS/OSS wspierane przez działające w chmurze sieci otwierają nowe możliwości. Wirtualne, modułowe, łatwo skalowalne, elastyczne... Korzyści z podejścia skupionego na oprogramowaniu istotnie rosną, gdy operator telekomunikacyjny zaczyna wykorzystywać technologię chmury.

Więcej informacji:

https://www.telko.in/chmura-czyli-lyk-swiezego-powietrza-dla-operatorow-telekomunikacyjnych-w-okresie-transformacji-cyfrowej

 

Projekty zrealizowane