Strona w trakcie przebudowy i aktualizacji.

Strona główna Ferie z programowaniem – zapraszamy do Klubów Młodego Programisty

Ferie z programowaniem – zapraszamy do Klubów Młodego Programisty

Email Drukuj PDF

Jeśli nie narty, to co? Jedni powiedzą - snowboard, a my – programowanie! Ruszają zapisy na bezpłatne warsztaty programowania organizowane w Klubach Młodego Programisty.

Za tydzień zasłużony zimowy wypoczynek rozpoczną uczniowie m.in. z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i świętokrzyskiego. Mamy dla nich świetną wiadomość i… ciekawy pomysł na spędzenie czasu. Zapraszamy na bezpłatne warsztaty programowania. Właśnie ruszają zapisy.

Dla każdego

- Potrzebujemy i nadal będziemy potrzebować programistów. Każdy, kto choć raz weźmie udział w zajęciach programowania, przekona się że to przede wszystkim dobra zabawa i świetny sposób na spędzanie czasu. Rozwija wiele kompetencji – kreatywność, umiejętność pracy w zespole, szukanie kompromisów i optymalnych rozwiązań. To nauka, która na pewno przyda się w przyszłości – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Coraz więcej rodziców zdaje sobie z tego sprawę. Tych, którzy chcieliby zarazić tą pasją swoje dzieci, zapraszamy - nie tylko w ferie - na zajęcia do utworzonych przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK Klubów Młodego Programisty – dodaje.

W trakcie pierwszej tury ferii zimowych specjalne, bezpłatne zajęcia organizujemy w Klubach w Inowrocławiu, Żarach i Ostrowcu Świętokrzyskim.

  • Ostrowiec Świętokrzyski

Osiedlowy Dom Kultury „Malwa” (os. Stawki 45) to siedziba ostrowieckiego Klubu Młodego Programisty. Nasi trenerzy zapraszają uczniów klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej. Młodsze dzieci będą rozpoczynały zajęcia o godz. 15.00, a starsze – o godz. 16.00.

Jak się zapisać?

Rodzic, który chce zgłosić swoje dziecko na warsztaty, powinien wejść na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnić dostępny tam formularz. Ważne, by wybrać odpowiedni poziom (tj. przeznaczony dla uczniów klas 1-3 lub dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych). O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń – będą przyjmowane do wyczerpania miejsc. Po przesłaniu danych przez formularz zgłoszeniowy, rodzic na podany przez siebie adres email otrzyma potwierdzenie zgłoszenia, które jest jednocześnie potwierdzeniem zakwalifikowania na warsztaty.

Więcej informacji:

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/ferie-z-programowaniem-zapraszamy-do-klubow-mlodego-programisty

 

Projekty zrealizowane