Strona w trakcie przebudowy i aktualizacji.

Strona główna W stronę społeczeństwa GIGAbitowego

W stronę społeczeństwa GIGAbitowego

Email Drukuj PDF

Intensywny rozwój technologiczny spowodował, że potrzeby klientów indywidualnych i firm w zakresie dostępu do internetu sięgają już dziś prędkości gigabitowych.

Stało się to na długo przed upływem terminów realizacji celów Europejskiej Agendy Cyfrowej, zgodnie z którymi do 2022 roku wszyscy obywatele Unii Europejskiej powinni mieć dostęp do szerokopasmowego internetu o przepustowości co najmniej 30 Mb/s. Infrastruktura szerokopasmowa to jednak nie tylko sieci światłowodowe zapewniające internet gigabitowy użytkownikom, ale także wsparcie dla coraz liczniejszych w miastach sieci mobilnych, które dodatkowo rozwiną się wraz z budową sieci 5G. Ich prawidłowe funkcjonowanie nie będzie jednak możliwe bez odpowiedniej infrastruktury stacjonarnej, której dziś w Polsce brakuje.

Polski rynek telekomunikacyjny, mimo że jest jednym z najbardziej konkurencyjnych w Europie, jest również jednym z najbardziej regulowanych. Wprowadzenie kolejnych regulacji dostępowych w sektorze kablowym wpłynie znacząco na spadek inwestycji w rozwój infrastruktury gigabitowej.

Więcej informacji:
https://www.telko.in/w-strone-spoleczenstwa-gigabitowego

 

Projekty zrealizowane