Strona w trakcie przebudowy i aktualizacji.

Strona główna Projekt informatyzacji, który zrewolucjonizuje pracę placówek medycznych

Projekt informatyzacji, który zrewolucjonizuje pracę placówek medycznych

Email Drukuj PDF

O stanie realizacji zadań w ramach Projektu „Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego” rozmawiano podczas posiedzenia Komitetu Sterującego Projektu, który obradował pod przewodnictwem Marka Jońcy.

Podczas posiedzenia wszystkim partnerom Projektu przedstawiono m. in. analizę ryzyk dla wariantu łączenia oraz dzielenia na części postępowania na dostawę infrastruktury serwerowej, sieciowej i oprogramowania medycznego przygotowaną przez Inżyniera Projektu oraz aktualny stan prac związanych z jego realizacją.

Jak informuje Monika Świercz, kierownik Projektu „Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego – InPlaMed”, część jednostek ochrony zdrowia uczestniczących w projekcie już podpisała umowy z wykonawcami lub nawet rozpoczęła prace mające na celu rozbudowę serwerowni albo zakup oprogramowania. Najbliższe trzy lata będą czasem intensywnych prac związanych z realizacją projektu. – Projekt ma na celu przygotowanie szpitali do obsługi elektronicznej dokumentacji medycznej i usprawnienie obsługi informatycznej. Na pewno po jego zakończeniu odczują to nie tylko wewnętrzni użytkownicy systemu, czyli kadra jednostek, ale również pacjenci, którym personel będzie mógł poświęcić więcej czasu – podkreśla Monika Świercz. Rozwiązania, które zostaną wdrożone, pozwolą m. in. na szybkie zapoznanie się lekarza z przebiegiem leczenia, aktualnymi wynikami badań bez zbędnego oczekiwania na ich przekazanie, a w konsekwencji skrócenie czasu diagnozowania stanu pacjenta. Nowe technologie umożliwią również wprowadzenie rejestracji pacjentów on-line. Wdrożone systemy będą posiadały możliwość realizacji e-usług, w tym: wymiany e-skierowań, e-recept, e-zleceń, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

Więcej informacji:

https://www.swietokrzyskie.pro/projekt-informatyzacji-ktory-zrewolucjonizuje-prace-placowek-medycznych/?fbclid=IwAR1vPwad2ZZqPatqn96va1gF2B6rk3fIYLC4nAJbTedOxCYrFi-zusJiv0c

 

Projekty zrealizowane