Strona w trakcie przebudowy i aktualizacji.

Strona główna Najlepsi informatycy szkół podstawowych wyłonieni!

Najlepsi informatycy szkół podstawowych wyłonieni!

Email Drukuj PDF

W środę, 12 czerwca w Kieleckim Parku Technologicznym odbył się finał trzeciej edycji konkursu „Z Panem Scratchem za pan brat”, a następnie podsumowanie Projektu “Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków” realizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Departament Cyfryzacji, Geodezji i Planowania Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Projekt objęty był patronatem  Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Jacek Wołowiec, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Katarzyna Nowacka,  Świętokrzyski Wicekurator Oświaty, a także pracownicy Departamentu Cyfryzacji, Geodezji i Planowania Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego.

Trzecia edycja konkursu „Z Panem Scratchem za pan brat” przeprowadzona była w trzech kategoriach: uczniowie klas I-III wykonywali w programie Scratch prezentację multimedialną na temat „Najciekawsza przygoda Twojego ulubionego bohatera książkowego”- I miejsce w tej kategorii zajęła Maja Bronarska ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach, uczniowie klas IV-VII wykonywali w programie Scratch pracę będącą grą edukacyjną na temat „Z biografii wybitnych matematyków” – I miejsce zajęła Wiktoria Chaba ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Kielcach, zaś uczniowie klas VII-VIII wykonywali w programie Scratch pracę będącą grą edukacyjną na temat „Szanuję środowisko – z ekologią za pan brat”- I miejsce zajął Andrzej Markiton ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Kielcach.

Nagrody dla uczniów ufundowane zostały przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Dodatkowo upominki dla finalistów przygotowała firma Microsoft.

Tegoroczna, trzecia już edycja Projektu Świętokrzyskiej Akademii Młodych Informatyków” realizowana była od IX 2018 roku do VI 2019 roku i była kontynuacją poprzednich dwóch edycji projektu, rozszerzoną o kolejne działania związane z nauką programowania oraz wykorzystaniem technologii informacyjnej w procesie dydaktycznym. Uczestniczyło w niej 80 szkół.

Więcej informacji:

https://www.swietokrzyskie.pro/najlepsi-informatycy-szkol-podstawowych-wylonieni/?fbclid=IwAR3rzSz2XJMm8Od1Zn2Pd0Ordnxadn3Z7cau1SvIel7q-dT4uAn-sKBUCiU

 

Projekty zrealizowane