Strona w trakcie przebudowy i aktualizacji.

Strona główna KOLEJNY ETAP PROJEKTU E-ŚWIĘTOKRZYSKIE – BUDOWA SIECI RADIOWEJ: NIEZAWODNE USŁUGI TELEKOMUNIKACYJNE DLA ODBIORCÓW Z BUSKA ZDROJU I OKOLIC.

KOLEJNY ETAP PROJEKTU E-ŚWIĘTOKRZYSKIE – BUDOWA SIECI RADIOWEJ: NIEZAWODNE USŁUGI TELEKOMUNIKACYJNE DLA ODBIORCÓW Z BUSKA ZDROJU I OKOLIC.

Email Drukuj PDF

NASK uruchomił w Busku Zdroju węzeł o wysokiej wydajności, który pozwala obsługiwać łączami radioliniowymi i naziemnymi operatorów internetowych oraz innych odbiorców z terenu Buska Zdrój i okolic. Z usług NASK będzie więc mogło teraz skorzystać wiele firm oraz – za pośrednictwem lokalnych providerów – także osób prywatnych zarówno z Buska Zdroju, jak i z okolicznych miejscowości.

Węzeł w Busku Zdroju stanowi uzupełnienie infrastruktury stworzonej na potrzeby projektu E-świętokrzyskie - budowa sieci radiowej, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dotychczas w ramach tego projektu radiowe uruchomiono już w sześciu miastach regionu stacje bazowe VectaStar: w Kielcach, Końskich, Grzybowie koło Staszowa, Jędrzejowie, Ostrowcu Świętokrzyskim i Sandomierzu. Na bazie infrastruktury radiowej NASK oferuje klientom biznesowym, instytucjom i – za pośrednictwem lokalnych ISP - odbiorcom prywatnym najwyższej klasy usługi transmisyjne: szerokopasmowy dostęp do Internetu, usługi telefonii stacjonarnej oraz nowoczesne sieci korporacyjne. Wykorzystanie technologii bezprzewodowej pracującej w koncesjonowanym paśmie umożliwia dotarcie do podmiotów znajdujących się nie tylko w miastach bądź na ich obrzeżach, ale również do tych, które znajdują się na terenach słabo zurbanizowanych. Sieć bezprzewodowa NASK to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań radiowych dostępnych obecnie na świecie. Budowana jest w oparciu o system punkt - wielopunkt z wykorzystaniem koncesjonowanego pasma radiowego 3,4 - 3,8 GHz.

 

Projekty zrealizowane