Strona w trakcie przebudowy i aktualizacji.

Strona główna Jak naprawdę działa sieć 5G, czyli współpraca systemów różnych generacji

Jak naprawdę działa sieć 5G, czyli współpraca systemów różnych generacji

Email Drukuj PDF

Na informacje dotyczące technologii 5G natykamy się obecnie niemal każdego dnia. Pojawienie się w ostatnim czasie nowych modeli smartfonów wspierających ten standard zapoczątkowało falę komercyjnych startów sieci 5G na całym świecie, jak również falę przeróżnych testów, które owocują spektakularnymi rezultatami przepływności.

Wszyscy zastanawiamy się, jak technologia 5G poprawi jakość naszego życia w przyszłości oraz w jakim stopniu przyczyni się do cyfrowego rozwoju gospodarki. Celem niniejszego artykułu jest wyjaśnienie technologicznych wątpliwości związanych z samym wdrażaniem sieci 5G. Jak w efektywny sposób uruchomić sieć 5G? Jak zapewnić zasięg 5G na terenie całego kraju? Czy nowy standard potrzebuje obecnie działających technologii 2G, 3G, 4G? Jakie są miedzy nimi zależności?

Nowe pasma częstotliwości – nowa specyfika sieci

Do tej pory wdrażanie  kolejnych generacji sieci mobilnych wiązało się między innymi ze stosowaniem nowych technik radiowych, czy dodawaniem nowych elementów sieci. Uruchomienie 3G nie było jednak uzależnione od tego, czy operator dostarczał już usługi 2G, czy też nie. Technologie te dobrze współpracują ze sobą, natomiast są od siebie niezależne funkcjonalnie. Z 5G będzie trochę inaczej. Działanie tej technologii jest funkcjonalnie mocno powiązane z siecią LTE (4G)

Więcej informacji:

https://www.telko.in/jak-naprawde-dziala-siec-5g-czyli-wspolpraca-systemow-roznych-generacji

 

Projekty zrealizowane