Strona w trakcie przebudowy i aktualizacji.

Strona główna „Cyberbezpieczeństwo w samorządach Zadania i obowiązki jednostek samorządu terytorialnego wynikające z ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa”

„Cyberbezpieczeństwo w samorządach Zadania i obowiązki jednostek samorządu terytorialnego wynikające z ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa”

Email Drukuj PDF

Ministerstwo Cyfryzacji, NASK Państwowy Instytut Badawczy oraz Departament Cyfryzacji, Geodezji i Planowania Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego serdecznie zapraszają na szkolenie dla pracowników urzędów administracji publicznej poświęcone zagadnieniom związanym z realizacją przez jednostki samorządu terytorialnego zadań wynikających z Ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (uKSC). Podczas spotkania omówione zostaną aktualne regulacje prawne z zakresu cyberbezpieczeństwa na poziomie krajowym oraz zadania wynikające z uKSC nałożone na instytucje publiczne, wytyczne i standardy architektury bezpieczeństwa teleinformatycznego urzędów JST, a także procedury reagowania incydenty naruszenia cyberbezpieczeństwa, w tym zasady współpracy z CSIRT NASK.

Szkolenie poprowadzą eksperci NASK – specjaliści z Zespołu CERT Polska oraz z Zespołu Analiz Strategicznych i Wpływu Nowoczesnych Technologii.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz certyfikaty ukończenia szkolenia.

Szczególnie serdecznie zapraszamy pracowników instytucji samorządowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo systemów i sieci teleinformatycznych w urzędach JST, w tym za realizację zadań wynikających z ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

Spotkanie odbędzie się w dniu 14 listopada 2019 r. o godz. 10:00 w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach, przy ul. Artwińskiego 3, sala konferencyjna (budynek administracyjny).

Zapisy na szkolenie prowadzone są online na stronie Akademii NASK.

Formularz rejestracyjny dostępny jest pod adresem https://akademia.nask.pl/szkolenie-dla-jst.html

Termin rejestracji upływa 30 października 2019 r.

Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt z organizatorami: Agata Kuszner, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 22 380 85 04, kom. 538 810 044

Program szkolenia
Data utworzenia: 2019-10-23,
Rozmiar pliku: 256.65 KB

 

Projekty zrealizowane