Jesteś tutaj: Aktualności
 
 

Aktualności

Kazimierz Kotowski, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego i Grzegorz Orawiec, Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowkiego Województwa Świętokrzyskiego, wezmą udział w dwudniowej wizycie studyjnej w Brukseli, organizowanej w dniach 2-3 kwietnia br. przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli i partnerów międzynarodowego projektu pn. „Re-Turn - Regions benefitting from returning migrants”. Spotkania będą miały na celu wypracowanie wspólnej polityki na rzecz maksymalizacji zysków płynących z ruchu re-emigracyjnego i ich wpływu na skalę bezrobocia w regionach państw Unii Europejskiej zaangażowanych w realizację projektu.

W dniu 17 lutego 2014 roku w Hotelu Binkowski  w Kielcach pod hasłem „Świętokrzyskie – czy jesteśmy gotowi na powroty migrantów?” odbyło się III spotkanie Regionalnej Grupy Roboczej ds. wspierania reintegracji migrantów oraz instytucji pośredniczących na regionalnym rynku pracy, zorganizowane przez Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w ramach realizacji przez Województwo Świętokrzyskie, międzynarodowego projektu partnerskiego „Re-Turn”.

Data najbliższej edycji: 1 IV 2014
Już po raz siedemnasty w Targach Kielce odbędą się Ogólnopolskie Targi Pracy.

Tak jak w ubiegłym roku, doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy pełnili dyżur w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach udzielając informacji i porad wszystkim chętnym, którzy poszukiwali wsparcia w zakresie wyboru zawodu i szkoły.

W dniach 11-13 września 2013 roku w Hotelu Binkowski w Kielcach, odbyła się międzynarodowa konferencja projektu Re-Turn, realizowanego przez Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w ramach Programu dla Europy Środkowej Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

 
Jesteś naszym 011405 gościem
 
 
 
 
 
copyrights © 2012 - 2020
Urząd Marszałkowski
Województwa Świętokrzyskiego
 
Re-Turn
Regionalne korzyści
płynące z powrotu migrantów
 
 
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu dla Europy Środkowej
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt Re-Turn postrzega powrót migrantów jako kluczowy czynnik dla innowacyjnego rozwoju regionalnego i tym samym tworzy nowe usługi i narzędzia aby ułatwić im start w rodzinnych stronach.