Jesteś tutaj: Aktualności » Ruszył Punkt Pierwszego Kontaktu dla migrantów!
 
 

Aktualności

Ruszył Punkt Pierwszego Kontaktu dla migrantów!

W dwa lata od momentu podjęcia działań projektowych, po wykonaniu spotkań warsztatowych dla migrantów, przedsiębiorców i instytucji pośredniczących na rynku pracy, po realizacji serii wywiadów i analiz dotyczących przyczyn, kierunków migracji, wykształcenia i kompetencji migrantów, przyszedł czas na wdrożenie i przetestowanie działań pilotażowych.

Najważniejszym z zaprojektowanych działań jest funkcjonowanie Punktu Pierwszego Kontaktu. Jego celem jest zapewnienie kontaktu telefonicznego, elektronicznego
i osobistego z migrantami oraz gromadzenie i rozpowszechnianie wszelkich informacji dotyczących wspierania migracji. Ważną rolą Punktu jest pomoc w nawiązywaniu kontaktów z instytucjami rynku pracy oraz wskazywanie kierunku w poszukiwaniu szkoleń, kursów dokształcających, warsztatów, targów pracy i innych działań wspomagających reintegrację zawodową.

Punkt ma swoją siedzibę w Departamencie Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, przy ulicy H. Sienkiewicza 63, pok. 402, IV piętro; tel. 41 365 81 78; 41 365 81 84; fax  41 365 81 91; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W celu zagwarantowania sprawnej obsługi migrantów zainteresowanych otrzymaniem kompleksowej informacji, w sierpniu 2012 roku uruchomiona została bezpłatna infolinia krajowa funkcjonująca pod numerem 800 888 998, w dni robocze  w godzinach 7.30—15.30.

Dla osób dzwoniących spoza granic Polski, dostępna jest płatna „Zielona Linia” (+ 48 22 19524), czynna w dni powszednie, w godzinach: 8.00—18.00. Infolinia ta obsługiwana jest przez pracowników Ochotniczych Hufców Pracy.

Dodatkowe wsparcie dla Punktu Pierwszego Kontaktu zapewnia także elektroniczny panel informacyjny — urządzenie zainstalowane przy Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, przy Al. IX Wieków Kielc 3. Prosty
w obsłudze panel zawiera wszelkie informacje o projekcie, kontakt do pracowników, zapewnia także możliwość wejścia na regionalną i międzynarodową stronę internetową projektu.

Zamierzeniem jest, aby panel stał się platformą komunikacyjną pomiędzy pracodawcami a pracownikami, zapewniającą bazę ofert pracy, oferty pracowników i forum wymiany informacji.

 

 
Jesteś naszym 011404 gościem
 
 
 
 
 
copyrights © 2012 - 2020
Urząd Marszałkowski
Województwa Świętokrzyskiego
 
Re-Turn
Regionalne korzyści
płynące z powrotu migrantów
 
 
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu dla Europy Środkowej
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt Re-Turn postrzega powrót migrantów jako kluczowy czynnik dla innowacyjnego rozwoju regionalnego i tym samym tworzy nowe usługi i narzędzia aby ułatwić im start w rodzinnych stronach.